czwartek, 06 grudzień 2018 07:26

SEMINARIUM KARATE-KATA *podsumowanie*

DO GRABOWA ZJECHALI KARATECY Z CAŁEGO KRAJU

Blisko 150 uczestników z całej Polski zgromadziło seminarium karate-kata zorganizowane przez Klub UKS Hitotsu Ostrzeszów. Treningi w hali sportowej w Grabowie nad Prosną prowadził autorytet w tej dyscyplinie sportu, włoski mistrz Santo Torre.

Oprócz trenera mistrzów Europy i świata, shihana Santo Torre hala sportowa w Grabowie nad Prosną w dniach 23-25 listopada gościła także zawodników, trenerów, sędziów i sympatyków karate. Uczestnicy zajęć zostali podzieleni na dwie grupy: dzieci i początkujących oraz trenerów i zawodników.
Grupa dzieci i początkujących ćwiczyła według specjalnego planu opracowanego przez Santo Torre. Najmłodszy uczestnik seminarium miał 5 lat, najstarszy – 78.
Seminarium rozpoczęło się w piątek, 23 listopada. Dzień później, w sobotę, nastąpiło jego oficjalne otwarcie. W wydarzeniu wziął udział Burmistrz Miasta i Gminy Grabów nad Prosną Maksymilian Ptak, który witał licznie zgromadzonych uczestników szkolenia oraz gratulował profesjonalnej organizacji, chwalił też sukcesy polskich karateków i życzył dalszych wybitnych osiągnięć. Korzystając z okazji przekazał na ręce mistrza Santo Torre i trenera Hitotsu Jana Zielińskiego upominki. Słowa powitania skierował również Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki.

Seminarium w Grabowie nad Prosną Klub Hitotsu zorganizował już po raz drugi. Pierwsze odbyło się w 2014 roku. Rok wcześniej karatecy, również na zaproszenie Klubu, gościli w Ostrzeszowie.

Treningi pod okiem Santo Torre zakończyły się w niedzielę – 25 listopada.

Ewa Pilarczyk

piątek, 16 listopad 2018 09:44

SEMINARIUM KARATE - KATA

PROGRAM SEMINARIUM

Propozycja dla trenerów, zawodników i wyższych stopni to analiza kata Bassai Dai + bunkai , kata Shochin oraz do wyboru kata Gojushiho Dai , Kanku Sho
Dla dzieci i początkujących specjalny tok zajęć opracowany przez Santo Torre

23.11.2018 – piątek
 godzina 17.00 – 18.15 – grupa dzieci i początkujących
 godzina 18.30 -20.30 – grupa trenerów, dorosłych i zawodników

24.11.2018 – sobota
 godzina 10.00 – 11.15 – grupa dzieci i początkujących

OFICJALNE OTWARCIE SEMINARIUM

godzina 11.30 – 13.30 – grupa trenerów, dorosłych i zawodników
 godzina 16.00 – 17.15 – grupa dzieci i początkujących
 godzina 17.30 – 19.30 – grupa trenerów, dorosłych i zawodników

25.11.2018 – niedziela
 godzina 10.00 – 11.15 – grupa dzieci i początkujących
 godzina 11.30 – 13.30 – grupa trenerów, dorosłych i zawodników

czwartek, 11 październik 2018 10:24

Sukces zawodników UKS "PROSNA" Grabów

Napisał

W dniu 6 października 2018 roku w Poznaniu, zawodnicy UKS "PROSNA" Grabów - sekcja tenisa stołowego: Roch Ciesielski i Gracjan Klimek wzięli udział w I Grand Prix Wielkopolski Kadetów.

Klasyfikacja:

- Roch Ciesielski      II miejsce

- Gracjan Klimek      XXI miejsce

GRATULUJEMY

czwartek, 04 październik 2018 08:18

"JESIENNA BIESIADA" - PODSUMOWANIE

Relacja z wydarzenia TUTAJ

wtorek, 17 kwiecień 2018 10:01

FINAŁOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO V LIGI

Napisał

Dnia 15 kwietna 2018 roku w Hali Sportowej przy ul. Przemysłowej w Grabowie nad Prosną odbył się turniej finałowy V ligi tenisa stołowego Okręgu Kalisz – Konin.

Wystartowały w nim po dwa najlepsze zespoły z obu grup.

Pary półfinałowe turnieju utworzyły następujące zespoły:

Półfinał I:  UKS III Daniszyn – UKS Prosna Grabów  8 : 10

Półfinał II:  UKS Maraton Moskurnia – UKS Impuks  Zduny 10 : 1

Mecz o 3 miejsce:  UKS III Daniszyn – UKS Impuls Zduny 10 : 7

Mecz o 1 miejsce:  UKS Prosna Grabów – UKS Maraton Moskurnia 6 : 10

Zespół UKS ”PROSNA” Grabów  zajmując drugie miejsce, wywalczył prawo gry w dwumeczu barażowym z zespołem ze strefy spadkowej IV ligi.